Продавець ФОП Питлюк Руслан Ярославович розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
426 відгуків
+380 (50) 845-85-12
+380 (67) 523-50-33
Лічильники,генератори,насоси, АКБ,бойлери,крани

«Розумний» циркуляційний насос Wilo у системі опалення: особливості та переваги

«Розумний» циркуляційний насос Wilo у системі опалення: особливості та переваги

«Розумний» циркуляційний насос Wilo у системі опалення: особливості та переваги

 

Минулий зимовий опалювальний сезон із сильними морозами, раптовими відлигами і частими перепадами температур міг виявити всі плюси та мінуси в роботі системи опалення заміського будинку. В результаті, в залежності від ефективності роботи обладнання, власники або витратили на обігрів будинку заплановані кошти, або переплатили та замислились, як зменшити витрати в наступному опалювальному сезоні

Існує декілька способів модернізації системи опалення і, тім самим, зменшити експлуатаційні витрати у довгостроковому періоді. Один з них – обладнати систему циркуляційним насосом, який гнучко підлаштовується під постійно мінливі умови експлуатації. Розбираємося в питанні за допомогою інженера компанії-виробника циркуляційних насосів.

  • В чому полягають особливості сучасної системи опалення.
  • Для чого потрібний циркуляційний насос з інтелектуальною системою керування.
  • На чому заснований принцип роботи циркуляційних насосів з електронною системою регулювання.
  • Яка економічна вигода від використання «розумного» циркуляційного насоса.
Особливості сучасної системи опалення заміського будинку

Wilo_1Опалювальний сезон в середньому триває 6-7 місяців. Оскільки ціна на енергоносії весь час зростає, серед власників заміських будинків збільшується інтерес до будівництва енергоефективних будинків, тобто будівель, де всі втрати енергії зведені до мінімуму. Практика показує, що при грамотному підході до процесу зведення такого будинку (заснованому на теплотехнічному розрахунку) кошти, витрачені на його будівництво, повертаються у вигляді зниження витрат на оплату енергоносіїв.

Але часто при цьому з поля зору зникає один важливий момент – зведення енергоефективного, а отже, економічного будинку, потребує вирішення цілого комплексу завдань. Крім утеплення, монтажу системи вентиляції з рекуператором, для мінімізації витрат потрібно підвищити ефективність роботи системи опалення.

Опалювальна «інженерка» заміського котеджу включає у собі різноманітне обладнання. Це твердопаливні, газові або електричні котли, система теплої підлоги або настінні радіатори з термостатичними головками і т. ін. Також опалювальна система заміського будинку оснащується циркуляційними насосами.

Циркуляційний насос потрібний, щоб прокачувати теплоносій по опалювальному контуру (трубопроводах) великої протяжності.

Зазвичай у систему опалення встановлюють звичайні (нерегульовані) циркуляційні насоси, які весь час працюють на постійній швидкості обертів або мають ступінчасте регулювання напору в межах 2-3 швидкостей. Такі насоси можуть мати застарілу конструкцію і двигун, що працює неефективно. Це призводить до значних перевитрат коштів.
Щоб цього уникнути, систему опалення можна модернізувати, якщо встановити «розумний» циркуляційний насос.

Переваги циркуляційного насоса з інтелектуальною системою керування

Нерегульовані насоси систем опалення споживають велику кількість електроенергії, тому що протягом всього опалювального періоду вони постійно працюють у максимальному режимі. При цьому фактично більшу частину годині система опалення працює в режимі неповного навантаження.Wilo_2

Наприклад, при раптовому потеплінні (що нерідко відбувається серед зими) користувач знижує температуру теплоносія і його витрату, тому що від опалювальних приладів не потрібна підвищена тепловіддача. Також від системи опалення не потрібна максимальна ефективність роботи на початку та в кінці опалювального сезону, коли на вулиці тільки встановилася прохолодна погода, а сильні морози ще не настали. При зміні дня і ночі, або при від'їзді з дому на роботу на день, можна знизити температуру в приміщеннях за допомогою термостатичних головок, встановлених на радіаторах, і тим самим заощадити кошти на опаленні.

Wilo_3Тобто протягом всього опалювального сезону від циркуляційного насоса потрібна максимальна продуктивність лише обмежений період часу. Отже, насос повинен гнучко підлаштовуватися під постійні зміни умов експлуатації та особисті побажання людей, які мешкають у будинку.

Насоси старого покоління дозволяють вручну обирати одну з декількох швидкостей, зазвичай двох або трьох. Найчастіше такі насоси працюють на максимальній швидкості, навіть якщо всі радіатори перекриті. Це призводить до невиправдано високого енергоспоживання.

Сучасні «розумні» циркуляційні насоси обладнані високоефективними двигунами з автоматичним регулюванням потужності. Це оптимізує гідравлічні параметри насоса при всіх режимах роботи системи опалення і, особливо, в режимах неповного навантаження, що дозволяє відчутно знизити витрати на електроенергію.

Принцип роботи циркуляційних насосів з електронною системою регулювання

При низьких температурах, як правило, всі радіатори відкріті, потрібна максимальна витрата теплоносія. При зростанні температури на вулиці частина радіаторів перекривається – через систему проходити менша кількість теплоносія.Wilo_4

Сучасні «розумні» циркуляційні насоси здатні підлаштовуватися під зміну навантаження системи опалення. Електронна система керування насоса дозволяє автоматично змінювати частоту обертання двигуна, в залежності від стану системи (кількості відкритих радіаторів). Це дозволяє істотно знизити споживання електроенергії.

Також для сучасних насосів є можливість вибору одного з декількох режимів регулювання, що дозволяє забезпечити оптимальну роботу насоса в конкретній системі.

Залежно від встановленого способу регулювання електроніка насоса підтримує або лінійно змінює задане значення перепаду тиску відповідно до поточного стану системи (наприклад, за кількістю відкритих радіаторів), разом з тим змінюється продуктивність насоса.

Частота обертів двигуна постійно змінюється, а отже, автоматично, без участі користувача, насос підлаштовується під нові умови.

Економічна вигода від використання в системі опалення «розумного» циркуляційного насоса

У чому полягає економія при встановленні в систему опалення «розумного» енергозберігаючого насоса? Це ключове питання, яке цікавить будь-якого забудовника, який запланував купити циркуляційний насос з електронною системою регулювання.Wilo_5

Переваги слід розглядати в комплексі та, що найголовніше, в довгостроковій перспективи. Наприклад, звичайний нерегульований циркуляційний насос для системи опалення в середньому споживає 500-800 кВт∙год на рік, тому що працює постійно і на максимальному режимі. Для порівняння: телевізор споживає до 190 кВт∙год на рік, пральна машина – близько 200 кВт∙год на рік, електрична плита – 450 кВт∙год на рік. Альо вищезазначене побутове обладнання вмикається лише періодично. Тому «розумні» насоси дозволяють економити до 90% електроенергії в порівнянні зі стандартними насосами, оскільки вони автоматично підлаштовуються під зміну параметрів системи та оснащені високоефективними економічними двигунами.Wilo_6

Також пам " ятаймо про такий важливий чинник, як автономія будинку. Заміські жителі добре знають, що іноді трапляються перебої в електропостачанні, аварії підстанцій чи обриви ліній електропередач. Щоб система опалення продовжувала працювати, її обладнують джерелом безперебійного живлення. ДБЖ, що живити циркуляційні насоси та котел, дозволить функціонувати системі опалення до моменту відновлення централізованого електропостачання.

Поставивши енергоефективний циркуляційний насос з малим споживанням електроенергії, користувач істотно збільшує час роботи системи опалення від ДБЖ або може скоротити витрати на її монтаж за рахунок меншої потужності інвертора та блоку акумуляторів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner